Aydın Tekstil
Thermax
Kullanım sırasında, vücut sıcaklığını dengeleyen Thermax teknolojisine sahip ürünleri, Aydın Tekstil tüketicisi ile tanıştırıyor. Mikro kapsüllerden oluşan esnek malzeme; ürün sıcaklığını aktif bir biçimde koruyor, gerektiğinde azaltarak yada çoğaltarak gün boyunca vücut sıcaklığını 37 °C de dengeliyor. Üşümeyi veya terlemeyi önleyen ideal sıcaklık, üründe rahat bir kullanım sağlıyor. NE SICAK-NE SOĞUK ortamdaki ısı yükseldiğinde “ısı değiştiren”mikro kapsüller artan ısıyı sıvılaştırarak tutarlar. Ortamdaki ısı azaldığında ise kristalleşerek tuttukları enerjiyi bırakırlar.Termal kumaş otomatik olarak vucüt ısısını dengelemek üzere gerekli miktarda sıcaklığı alıp veya bırakarak yüksek konfor sağlar.
Sleepwell
Uçucu bir yağın içine konan parfüm, mikro kapsüllere yerleştirilir ve bunlar, tamamlanma (finishing) işlemi sırasında kumaşı oluşturan elyafların üzerine uygulanır. Kumaşa tutunan bu kokulu mikro kapsüller, kumaşı kullanırken oluşan sürtünme ve basıncın etkisiyle kırılarak, eşsiz bir koku yayar. Uçucu yağı içinde barındıran melamin kapsülcükler, malzemenin kolay kırılabilir olması sayesinde parfümü açığa çıkarır. Böylece hızlı ve yoğun bir biçimde kullanım alanını koku kaplar, etkisini uzun süre korur. Sleepwell, ürününüze değer kattığı gibi, olası rahatsız edici kokuların yerini alarak içinizi huzurla doldurur.
Sanitized
Kumaşınızın, çok kısa süreler içerisinde birkaç taneden milyonlarca adede ulaşabilen mikrop ve bakterilere karşı korunması için tasarlanmış antibakteriyel bir üründür. Uygun şartlar altında çok hızlı çoğalabilen mikrop ve bakteriler için ideal ortamlardan biri olan kumaşınız, bu malzeme sayesinde zararlıların istilalarına karşı sürekli olarak korunur.. Sanitized’ın bakteri, mantar ve ev akarlarına karşı etkili olduğu, test sonuçlarıyla şüpheye yer kalmayacak biçimde kanıtlanmıştır. Bu kumaş ayrıca, mikro organizmaların neden olduğu kötü kokuları ve çirkin görüntüleri de engeller. Hijyen ve korumada başı çeken malzemelerden olan Sanitized, kumaşın çürümesine yol açan küf ve mantarları da yok eder. Bu malzeme, OECD 404-406 Sertifikası’na sahiptir.
Relaxion
İnsan vücudu çeşitli kimyasal, fiziksel ve biyolojik sebeplerden ötürü elektrostatik yüklenmeye maruz kalmaktadır. Örneğin temiz izole edilmiş bir odada bir insanın oda zemininde yürümesi esnasında taşıdığı elektrostatik Voltaj potansiyeli 1,5-35KW arasında değişmektedir. Böylesi yüksek bir elektrostatik yük potansiyeli elektrostatik elektriklenmeye duyarlı elektronik cihazların çökmesine neden olabilmektedir. İnsan vücudundaki stresin belirili bir kısmının elektrostatik yüklenmeden kaynaklandığı bilinmektedir. Metal karışımlı ipliklerden mamul kumaşlar insan vücudundaki statik elektriklenmeyi absorbe etmesi mevcut stresini azaltmaktadır. Özel olarak üretilen anti stress kumaş, gün içerisinde vücutta biriken statik elektriği bedenden atarak, sağlığı tehdit eden vücut gerginliğini ve stresi ortadan kaldırıyor. Rahatlatıcı ve stres giderici özelliği ile relaxion apreli ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.
Nonsmell
Kumaşa üretim aşamasında uygulanan bu özellik, liflere bağlanarak bakterilere karşı bir kalkan oluşturuyor. Böylece ölen bakterilerin koku oluşturmasını engelliyor ve kumaşın uzun süre yeni yıkanmış gibi kokusuz ve yumuşak kalmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır. İnsan sağlığı için bakterilere karşı etkili olmak üzere özenle geliştirilmiş bir malzemedir. Antibakteriyel etkisiyle kötü koku oluşumunu engelleyen bu uygulama, ürününüzde tam bir hijyene ulaşmak için en etkin yollardan birisidir.
Mosscare
Deniz yosununun mineralleri Mosscare ile kumaşınızda hayat buluyor. Yosunun bünyesinde barındırdığı aktif elementler çevre dostu yöntemlerle kumaşınıza uygulanır, bu sayede cildiniz vitamin ve minerallerle buluşarak karbonhidratlarla serbest radikallerden korunur. Mosscare kokuları etkisiz hale getirerek mükemmel temizlik hissi sağlamaktadır. Yosun doğal içerikli olup, işleme tabi tutulmamaktadır. Yosunun cildi taze ve yumuşak tutma özelliği vardır. Mosscare ayrıca kaşınmaya karşı korur, ve aynı zamanda iyi bir görünüm sağlar. Mosscare vücudun hava sirkülasyonunu hızlandırır. Böylece vücutta bakteri oluşumu engellenmiş ve cildin daha fazla nefes alması sağlanmış olur.
Flameless Plus
Konfor ve güvenlik tekstilin temel gereksinimidir. Ürünlere kazandırılan güç tutuşurluk özelliği, kullanım yerleri ve koşulları göz önüne alınarak Flameless Plus ile daha da yüksek standartlara eristirilmektedir. Her ülkenin kendi standartlarına göre testler uygulanıp, sonuclari onaylanmaktadır. Zor alev alma özelliği ek bir işlem gerektirmez , zararlı madde içermez.

Flameless plus ile;

- Kumaşların alev almaya karşı koyması,
- Eğer alev almışsa hızının yavaşlatılması,
- Yakıcı etkenden uzaklaştırıldığında kısa bir süre sonra yanmanın kendiliğinden durması sağlanır.

Flameless Plus’ta uyguladığımız standartlar;

- Döşemelik BS 5852 source 5 Crip 5
- Yatak kumaşı BS 6807 source 5 crib 5

Bunların dışında Flameless Plus’la müşteri talepleri ve ülke standartlarına göre uygulamalar yapılmaktadır.
Flameless
Tekstil sektörünün güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilmek için geliştirilen bu ürün sayesinde artık daha güvende olacaksınız. Güç tutuşurluk apresi uygulanan kumaşların etkinlik dereceleri, ülkelerin kendi standartlarına göre test edilip onaylanmaktadır. Flameless özelliği perde , döşemelik kumaş ve yatak kumaşına uygulanabilmektedir. Ürünlerinizde seçeceğiniz flameless özelliği ile aleve karşı dayanıklı kumaşlarla konfor ve güvenliği birarada sağlayabilirsiniz.

Flamess apresinde uyguladığımız standartlar;

- Döşemelik BS 5852: source 0 ‘the cigarette test’’
- Döşemelik BS 5852: source 1 ‘the match test’’
- Yatak kumaşı BS 6807 ( EN 597-1) source 0
- Yatak kumaşı BS 6807 ( EN 597-2 ) source 1
- Bunların dışında Flameless’le müşteri talepleri ve ülke standartlarına göre uygulamalar yapılmaktadır.

Everklean
Su iticilik işleminde esas, mamüldeki lif ve ipliklerin etrafında çok ince bir hidrofobik yüzey oluşturmaktır. Everklean, uygulandığı yüzey ile kimyasal ve moleküler bağ kurar. Everklean uygulanan yüzey suyun damlacıklara dönüşmesine neden olur. Bu damlacıklar uygulanan yüzey üzerindeki suyun kolayca akıp gitmesini ve buna bağlı olarak kendi kendini temizleme etkisinin otomatik olarak artmasını sağlar. Bu şekilde kumaşın gözenekleri kapanmaz. Su iticilik özelliği olan bu kumaş sayesinde su daha derinlere ulaşamadan kumaş yüzeyinden geriye itilmektedir. Kumaş kullanıldıkça oluşabilecek ter lekelerine karşı da etkili olan bu su itici nitelik, kumaşınızın seneler boyunca ilk günkü gibi tertemiz kalmasını sağlamaktadır. Everklean özellikli kumaşlar, bu kullanışlı özelliklerinin yanında tuşeden de taviz vermez. Everklean kumaşlar, özellikle mevsimlerin sıcak ve nemli geçtiği bölgelerde yaşayanlara tavsiye edilmektedir.
Cleanroot
Cleanroot apreli kumaş kullanıcıları hem temiz, hemde güvendedirler. Cleanroot apresiyle kumaşa birçok işlem bir arada tek seferde yapılmaktadır. Özel apre kumaşa su iticilik, leke tutmazlık ve güç tutuşurluk özellikleri katmaktadır. Kumaşınızda üç farklı performansı bir arada bulabilirsiniz. Cleanroot uygulanan yüzey üzerindeki kir ve suyun akıp gitmesi ve yüzeylerin emiciliğinin ortadan kalkması ile kendi kendini temizleyebilen yüzeyler oluşur. Perdeden koltuk döşemesine kadar evinizin pek çok köşesinde Cleanroot kumaşlara yer verebilirsiniz. Üstelik sadece leke tutmama özelliği kazanmakla kalmaz, aynı zamanda evinizde sağlıklı bir yaşam alanı da oluşturursunuz.
Toplam : 14 (1 - 10)
12
 
AYDIN Grup  
Conceptual Design & Development CETE Interactive Agency. SourceForce CMS Infrastructure by SourceNet.
Copyright © 2009 - This site is